Na výstavě uvidíte

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doprovodný program:

 

Letošní doprovodný program k výstavě Lodě na vodě 2015 bude opět velmi zajímavý a jedinečný.

Jako každý rok se můžeme těšit nejen na bohatý program na souši, ale také na scénu ze světové akrobacie na vodě typu flyboard či novinku zvanou Hoverboard z dílny vynálezce Flyboardu Franka Zapaty, kterou nikde jinde neuvidíte.

Již tradičně uvidíme Formule na vodě, dračí lodě, speedoboat, záchranu lezeckou záchranou službou, Kanoepolo, vodní skútry a také moderované přehlídky lodí. V neposlední řadě uvidíme divadelní představení z vodní hladiny pro děti i dospělé. Můžeme také fandit mladým závodníkům malých plachetnic, jako jsou například RS feva a Optimist.

A další s další ...


Harmonogram výstavy Lodě na vodě a dovolená v přírodě 2015,

ke stažení zde ve formátu PDF

Sledujte zajímavé přednášky, které pro vás pořádáme jako součást výstavy,

více informací najdete níže na této stránce a harmonogram přednášek je zde


 

 

 

LOĎ HEBE 

Soutěže pro děti - pro vaše ratolesti je připraven zábavný program, kde si budou moci vyzkoušet plavbu na jachtě a naučí se, co to obnáší být správným námořníkem - při vázání lodních uzlů, házení házečkou na cíl a seznámí se s první pomocí.
Čas: pátek 24.4. a sobota 25.4. vždy akce dopoledne od 10-13 hod. a pak odpoledne od 14-17 hod.
Místo konání: pravý břeh Vltavy, stanoviště bude umístěno mezi Palackým a Jiráskovým mostem
Kapacita: 80 dětí (4 skupiny po 20-ti dětech), určeno: pro úplné začátečníky
Program: děti, které projeví zájem a mohou se zaregistrovat předem, budou rozděleny do 2 skupin, z níž jedna skupina se bude věnovat po úvodním zaškolení plachtění na vodě a druhá skupina bude postupně procházet stanoviště na břehu a plnit níže uvedené disciplíny.

Celý program je zdarma, jen je nutné se dopředu přihlásit.
Další informace a rezervace zde a více na www.hebe4.cz

 

 

 

REGATA ZÁVODNÍCH KATAMARÁNŮ
Také v letošním roce se diváci dočkají, v rámci již tradiční výstavy Lodě na vodě, závodu sportovních plachetnic. Na start se znovu postaví šest závodních katamaránů lodní třídy Tornado.
V prvním roce výstavy se na vodě mezi Palackého a Železničním mostem představili závodníci na akčních skifechv RS700. Další rok jste mohli sledovat match racingové
souboje vždy dvou katamaránů Tornado v rámci mistrovství ČR v této atraktivní jachtařské disciplíně. Následně jsme vše posunuli zas o stupínek výš.
V rámci Prague Catamaran Speed Regatty se na Vltavě představilo hned 6 katamaránů. Tyto vysoce sportovní lodě, které za ideálních podmínek dosahují až 30ti uzlové rychlosti, závodily ve dvou regatách. Tou první byla BROKER BUSINESS REGATTA. Společně s profesionálními kormidelníky závodili přední představitelé vybraných společností.

Více na www.iregata.cz

 

 

 

RAL VODNÍ SKÚTRY A JETOVATOR - létající triková (motorka), která bude letos představena na výstavě Lodě na vodě a Dovolená v přírodě 2015.

Je to zařízení, se kterým jdou dělat akrobatické prvky nebo se na něm jen tak prohánět nad hladinou rychlostí až 40 km/hod.

Více na www.vodniskutry.cz a video najdete zde

 

Dále uvidíte freestyle na vodním skútru RAL, jezdcem bude Jaroslav Tirner, video najdete zde

 

 

 

OLDSTARS z.s. je nezávislá umělecká skupina s vášní pro nejrůznější kulturní projekty. Ve svých klubových sklepních prostorech HarOLD a H2O v pražských Vršovicích na Žižkově inscenuje nejrůznější texty české i světové dramatiky.
Pořádá scénická čtení, divadelní happeningy a koncerty, organizuje benefiční openair divadelní festival na hradě Helfenburk u Bavorova, přehlídku studentského divadla v Divadle v Celetné, nebo divadelní festival, kterým rozžívali Augustiánský klášter v Roudnici nad Labem. V roce 2014 spustili členové OLDstars letní uměleckou platformu BarOnLoď / BarOnBoat - která slouží jako zázemí pro realizaci nejrůznějších uměleckých vystupení a představení. Letní sezónu 2015 zahajují OLDstars a projekt BarOnLoď / BarOnBoat divadelním představením Agathy Christie - Krysy na výstavě Lodě na vodě. Přijďte si vychutnat klasické představení v netradičním prostředí.

Video najdete zde a více na www.oldstars.cz

 

 

 

FLYBOARD, možnost na vlastní kůži zažít pocit, který mohou mít delfíni, když skáčou nad vodní hladinu, umožní Vám to speciální zařízení s vodními tryskami jménem Flyboard, lítání je jednoduché…

Vznášíte se nad vodou, potápíte se a skáčete znovu nad hladinu jako delfíni, adrenalin Vám proudí v žilách, to je adrenalinová novinka jménem Flyboarding. Flyboard funguje na mechanismu cirkulace vody, na trysky je mohutnou hadicí napojený vodní skútr, skrz něj se nasává voda, která projde hadicí do trysek a následně zpátky do vody. Tlak vody, který musí dosahovat alespoň 100 hektopascalů je obrovský a vynese jezdce až do výšky 9 metrů.

Jakmile člověk odpovídajícího tlaku dosáhne a naučí se trysky korigovat, může vyletět třeba jen 2-3 metry podle toho jak je již jistý v ovládání. Může dokonce skákat jako delfín a dělat třeba i salta dopředu a zpátky. S trochou zkušeností vypadají pohyby při Flyboardingu opravdu ladně.

Pokud chcete vidět Hoverboard přijeďte se za námi podívat nebo si můžete prohlednout nasledující video.

Více na www.flyboard.cz, video najdete zde

     

CANOE POLO, Exhibiční zápasy KP Praha

Zajímají Vás neobvyklé vodní sporty, kde se snoubí síla a obratnost s taktikou a zkušenostmi? Kde i malý střízlík dokáže porazit svalovce?  Přijďte se podívat na exhibiční kanoepolovézápasy týmů klubu KP Praha. Kanoepolo je komplexně dovednostní sport, který lze pro představu přirovnat k vodnímu pólu nebo basketbalu na kajacích. Hráči se pohybují na speciálně upravených lodích na hřišti 33x25 metrů a snaží se vsítit co nejvíce gólů soupeři. Přitom je povoleno do soupeře, který je v držení míče strkat tak, aby upadl do vody. Branky jsou otevřené rámy zavěšené 2m nad vodní hladinou. Brankář chrání svou bránu pádlem zdvihnutým nad hlavu. Jediný český tým Kanoepolo Praha z Kotvy Braník již přes deset let reprezentuje na turnajích po celé Evropě.

Další informace na www.kanoepolo.cz

     

HOWERBOARD - funguje na podobném principu jako Flyboard.
Táhne za sebou vodní skůtr, který jede na plný výkon a jehož proud vody proudí hadicí právě do Hoverboardu. Tím vznikne vysoký tlak na to, aby Vás vynesl až 5 metrů nad hladinu.
Hoverboard vám může připomínat kitesurfing, ale nemají nic společného z hlediska pocitu a akrobacie, kterou můžete provádět. S Hoverboardem můžete provádět akrobatické kousky, sedět na něm, a to všechno bez použití rukou. Můžete na něm jet i když nebude foukat žádný vítr! Hoverboard pohání vodní síla.

Více na www.flyboard.cz a video najdete zde

 

 

 

FORMULE NA VODĚ

Exhibice nejrychlejších lodí v ČR. Adrenalin, rychlost, úžasný zvuk motorů vytočený až k 14.000 ot/min.z 0 na 100 za 5 vteřin, maximální rychlost u Formule 500 atakuje magickou hranici 200 km/h a F350, kde pilot leží na břiše hlavou dopředu dosahuje rychlost kolem 175 km/h. Lodě doslova letí nad hladinou, kontakt s vodou má pouze malá část lodi  a vrtule. Stačí malá chyba jezdce, nečekaný poryv větru, větší vlna a loď se vznese do výšky. V těchto rychlostech se pád dá porovnat s pádem z motorky na silnici.

Více na www.csvm.cz a video najdete zde

     

ERS (extreme rescue squad)

Lezecká záchranná služba je v tuzemsku svého druhu jediná lezecká jednotka sdružující výlučně zdravotnické záchranáře - lezce, tedy tým, který je schopen záchrany z výšek, hloubek a nedostupných prostor lanovou technikou a to včetně profesionální zdravotnické intervence. Během výstavy Lodě na vodě a Dovolená v přírodě 2015 bude předvedena simulace lanové záchrany z mostní konstrukce s následným předáním vodní záchranné službě. Návštěvníci se mohou seznámit nejen s netradiční formou záchrany, ale také s fungováním lezecké jednotky jako takové.

Více o jednotce na www.ers-cr.cz

     

SPEEDOBOAT a SPEEDOBOAT RACE - zóna D21

Máte rádi adrenalin kolem lodí, vody, vůni benzínu a závodění? Pokud ano, potom je nadupaná akce SPEEDOBOAT RACE, která se koná v rámci výstavy LODĚ NA VODĚ a DOVOLENÁ V PŘÍRODĚ 2015, určena právě Vám! Praha letos opět zahájí sezónu všech milovníků lodí netradičně, a to letos již svým 7. ročníkem, kde máte jedinečnou příležitost shlédnout vystavené lodě jak na výstavní ploše nábřeží, tak i na vodní hladině řeky Vltavy. SPEEDOBOAT a jeho crew opět nebude chybět, letos nově se svým projektem SPEEDOBOAT RACE, kde si bude možnost lodě nejenom prohlédnout, ale také zapůjčit a na ostro vyzkoušet měřený závod na slalomové trati přímo pod Vyšehradem. Kdo by odolal? Na řidičák zapomeňte, ten nepotřebujete, jen odvahu, přijít, nasednout a ukázat nejenom sobě, co všechno ve vás je! A na závěr malé překvápko, které však uvidíte až na místě… 

Nechte se překvapit a těšte se jako my!

Více na www.speedoboat.cz a video najdete zde

     

ČSVM - Děti na nafukovacích motorových člunech
Na výstavě Lodě na vodě a Dovolená v přírodě 2015 uvidíte ukázku závodů dětí na motorových nafukovacích člunech.
Čluny GT 15 jsou určeny pro děti od 12ti let, motor 15 HP, rychlost top 65km/hod.
Závody na člunech “Formula Future” pro děti od 6ti let.
Čluny 3,3 m s motorem 8 HP pro děti 6-14let, jezdí s kopilotem.
Čluny 3,4 m s motorem 15 HP + volant, pro děti 14-18 let.

 

Více na www.csvm.cz

     

PŘEDNÁŠKY - zóna C00 - přednáškový HOUSEBOAT Port X

- Pátek 12:00 - Městská policie Praha - "Ochrana majetku a osob, zabezpeční bytů, aut a ochrany zdraví" (JUDr.Pavel Kocábek), více na www.mppraha.cz

- Pátek 16:00 - HEBE 1-4 - "Historie Lodí HEBE 1-4", Jaroslav Havelka, stavitel a majitel lodi Hebe I.-III., lodi Hebe IV. pouze propůjčil jméno, protože posádka Hebe I.-III. jezdí momentálně na Hebe IV., více zde.
- Pátek 19:00 - TWIN STAR FILM - přednáška a promítání na téma "I když jde o kejhák, vždycky musí být sranda" (autor Steve L. Lichtag), více na
www.twinstarfilm.com

- Čtvrtek 13:00, pátek 13:00, sobota 13:00 - Ředitelství vodních cest -"Rozvoj infrastruktury vodních cest v ČR" (ing. Martin Vavřička), bude zahrnovat především nově realizované a připravované stavby dopravní infrastruktury vodních cest, ale i novinky pro rozvoj rekreační plavby. Po ukončení prezentace bude prostor pro diskuzi, kde ing. Martin Vavřička, vedoucí oddělení přípravy ŘVC, zodpoví otázky a poskytne doplňující informace podle zájmu účastníků, více na www.rvccr.cz.

- Pátek 15:00 - Česko-slovenský Lloyd - "Nové směrnice 2013/53/ES o technických požadavcích na rekreační plavidla" (Ing. Jiří Dynybyl), více na  www.cslloyd.cz

- Sobota 14:00 - Státní plavební správa - "Novelizace zákona o vnitrozemské plavbě - nová vyhláška 46/2015 Sb O stanovení vodních nádrží a vodních toků" (Mgr. Klára Němcová), více na www.mppraha.cz, www.plavebniurad.cz

 

Harmonogram přednášek najdete zde

     

CYKLOŠKOLA BEZ STRESU A NEHOD – zóna D00

Plocha 10x20 m, výuka bude rozdělena na dvě části:

Teorie – témata:

   - Výbava jízdního kola

   - Výbava cyklisty

   - Způsob jízdy na kole / elektrokole

   - Chování při jízdě po silnici

   - Chování při jízdě mimo silnici

   - Chování při jízdě v centru Prahy

   - Dopravní značení – cyklopruhy, cyklostezky

   - Alkohol a drogy

   - Účinná první pomoc

Praxe:

Jízda zručnosti na kole na zde připravené trati, jízda, při které si účastníci osvojí praktické zkušenosti při průjezdu trasou zahrnující místa pro centrum Prahy specifická. Naučí se bezpečně pohybovat mezi motorovými vozidly, vyhýbat kolizím s chodci a zjistí, jak je cestování s kolem / elektrokolem v centru Prahy rychlé, bezpečné a ekonomické.

Zde se můžete nezávazně registrovat k jízdě v CykloŠkole v rámci výstavy Lodě na vodě 2015.

     

DOVOLENÁ U MOŘE – zóna B11

Plocha 10x15 m

Expozice „DOVOLENÁ U MOŘE“, si klade za cíl prezentovat návštěvníkům výstavy některé z atraktivních dovolenkových aktivit.

Návštěvníci výstavy plně nasají atmosféru plnou muziky a tanců, pestrobarevných koktejlů, voňavých doutníků a beach grilování.

Přímo na pláži ve stínu palem tak budou moci návštěvníci soutěžit na surfovacích trenažérech, vyzkoušet potápění a řízení modelů lodí ve speciálním bazénu.

Na hladině Vltavy budou prezentovány i další rekreační sporty, vodní lyžování, jízdy na vodních skútrech, paddleboarding, wakeboarding apod.

     

SEN O DAKARU – zóna B11

Plocha 10x15 m

Prezentace projektu, který vypravil po třiceti letech legendární kamion Liaz startovní č. 627 s Jiřím Moskalem za volantem. Expozice bude doplněna doprovodnými vozy, bivakovým vybavením (stany, křesílka, vařič…) a vyprošťovacími pomůckami (vafle, lana, lopaty…).

Připraveny budou besedy s promítáním fotografií a filmů.

     

JET SURF
Představujeme novou generaci moto-surfingu s technickými parametry, které nemají ve světě obdobu. Krátký celokarbonový koncept prkna se speciálně vyvinutým závodním motorem a turbínou přináší dokonalý surfový zážitek kdykoliv, kdekoliv!

Rychlost až 55km/hodinu při pouhých 14kg hmotnosti hovoří za vše.
Více na www.jet-surf.com

     

RYBÁŘI - zóna D13
Carp Marathon Praha - Mezinárodní závod v lovu kaprů na řece Vltavě v srpnu 2015 - více na www.cm-praha.cz a video JE zde.
Sportovní lov sumců na rybníku Sumčák
- více na www.sumcak.cz
Vyhlídkové plavby a demonstrace lovu sumců v Praze na Vltavě - více na www.vltavafishing.cz
Rybářské a lovecké oblečení Baleno - soutěže pro děti,
hod prutem na terč, poznávačka ryb a lov magnetických rybiček - jako ceny máme připravená rybářská pexesa,
lízátka atd. - více na www.czbaleno.cz

     
 

Nahoru