Pořadatel:

 

 

 

Generální partner:

 

 

 

Partner:

 

 

 

Spolupořadatelé:

 

 

 

 

 

Pod záštitou:

 

 

 

 

 

PROGRAM:

 

Doprovodný program výstavy Lodě na vodě a dovolená v přírodě je ke stažení zde.

Program bude dále doplňován.

 

Doprovodný program v zóně D - bude probíhat během celé výstavy samostatně


Wakeboarding - bude představena absolutní špička v odvětví techniky a zařízení pro wakebording, v doprovodném programu se představí jezdci, kteří předvedou ukázky moderního wakeboardingu a surfingu za přispění nejnovějích technologií kterou nabízejí lodě MasterCraft.

Více na: www.vodniskutry.cz


Jetovator - létající triková (motorka), která bude letos jako absolutní novinka poprvé představena na výstavě Lodě na vodě a Dovolená v přírodě 2014.

Je to zařízení, se kterým jdou dělat akrobatické prvky nebo se na něm jen tak prohánět nad hladinou rychlostí až 40km/h.
Více na:
www.vodniskutry.cz


Laserová střelnice od firmy HQH

Společnost HQH SYSTEM byla založena v roce 1993 jako hlavní dodavatel anti-teroristického a moderního bezpečnostního vybavení pro ministerstva vnitra České a Slovenské republiky, ministerstva obrany, speciální jednotky, celní orgány a další státní složky. Na výstavě Lodě na vodě a Dovolená v přírodě 2014 společnost HQH předvede simulátor střelby na asfaltové holuby nebo kachny.

Více na www.hqh.cz


Flyboard, možnost na vlastní kůži zažít pocit, který mohou mít delfíni, když skáčou nad vodní hladinu, umožní Vám to speciální zařízení s vodními tryskami jménem Flyboard, lítání je jednoduché…

Vznášíte se nad vodou, potápíte se a skáčete znovu nad hladinu jako delfíni, adrenalin Vám proudí v žilách, to je adrenalinová novinka jménem Flyboarding. Flyboard funguje na mechanismu cirkulace vody, na trysky je mohutnou hadicí napojený vodní skútr, skrz něj se nasává voda, která projde hadicí do trysek a následně zpátky do vody. Tlak vody, který musí dosahovat alespoň 100 hektopascalů je obrovský a vynese jezdce až do výšky 9 metrů.

Jakmile člověk odpovídajícího tlaku dosáhne a naučí se trysky korigovat, může vyletět třeba jen 2-3 metry podle toho jak je již jistý v ovládání. Může dokonce skákat jako delfín a dělat třeba i salta dopředu a zpátky. S trochou zkušeností vypadají pohyby při Flyboardingu opravdu ladně.

Více na www.flyboard.cz


Klub vodních sportů - kanoistický klub Praha

Ukázka tréninku dorostenců, kteří trénují na mistrovství České republiky. Mistrovství se koná o víkendu 25. -27. 4. 2014. Naskytne se možnost vidět dorostence v plné síle a připraveny bojovat o titul.

Na našem stánku D5 je možno vyzkoušet pádlování na trenažéru.
Více na www.kvspraha.cz


Yacht klub CERE a Český yacht klub

Předvede ukázku závodů malých sportovních plachetnic. Komentované trenérem.

Více na www.cere.cz a www.cyk.cz


Canoe Polo, Exhibiční zápasy KP Praha (zóna D22)

Zajímají Vás neobvyklé vodní sporty, kde se snoubí síla a obratnost s taktikou a zkušenostmi? Kde i malý střízlík dokáže porazit svalovce?  Přijďte se podívat na exhibiční kanoepolovézápasy týmů klubu KP Praha. Kanoepolo je komplexně dovednostní sport, který lze pro představu přirovnat k vodnímu pólu nebo basketbalu na kajacích. Hráči se pohybují na speciálně upravených lodích na hřišti 33x25 metrů a snaží se vsítit co nejvíce gólů soupeři. Přitom je povoleno do soupeře, který je v držení míče strkat tak, aby upadl do vody. Branky jsou otevřené rámy zavěšené 2m nad vodní hladinou. Brankář chrání svou bránu pádlem zdvihnutým nad hlavu. Jediný český tým Kanoepolo Praha z Kotvy Braník již přes deset let reprezentuje na turnajích po celé Evropě. Exhibiční zápasy se konají ve čtvrtek 24.dubna2014 od 12ti a 14ti hodin v zóně D. Čistý čas zápasu je dvacet minut.

Další informace na www.kanoepolo.cz


ČESKÁ ASOCIACE DRAČÍCH LODÍ

Je od roku svého založeni (1997) zastřešující organizací sportovního odvětví závody na dračích lodích - dragonboat racing v ČR.Jejím posláním je pořádání soutěží a závodů, propagace a koordinace dračího hnutí u nás a řízení národní a klubové reprezentace ČR.J e jediným zástupcem ČR v mezinárodních organizacích dračích lodích - International Dragon Boat Federation IDBF a European Dragon Boat Federation EDBF.Pořádá závody dračích lodí po celé republice pro všechny úrovně od začínajících posádek po špičkové sportovní týmy.Po úspěšné organizace ME 2006 v Praze a MS 2009 v Račicích letos pořádá mistrovství Evropy národních posádek v Račicích, 24.-27.7.2014

 Každou celou hodinu bude možné na dračí loď nasednout zaujmout místo profesionální posádky dračích lodí. Pomocí pádlování se přepravit na druhou stranu pod vedením zkušeného kormidelníka. Více na www.dragonboat.cz/


Harken Grinder Competition

Návštěvníci budou mít na stánku jedinečnou možnost si poprvé v ČR vyzkoušet trenažér grinderu katamaránu AC72 a poměřit své síly v soutěži Harken Grinder Competition, která potrvá po celou dobu výstavy a vyhrávat se bude každý den.
Více na:
 www.hakensport.cz,  video: zde a zde


Formule na vodě

Exhibice nejrychlejších lodí v ČR. Adrenalin, rychlost, úžasný zvuk motorů vytočený až k 14.000 ot/min.z 0 na 100 za 5 vteřin, maximální rychlost u Formule 500 atakuje magickou hranici 200 km/h a F350, kde pilot leží na břiše hlavou dopředu dosahuje rychlost kolem 175 km/h. Lodě doslova letí nad hladinou, kontakt s vodou má pouze malá část lodi  a vrtule. Stačí malá chyba jezdce, nečekaný poryv větru, větší vlna a loď se vznese do výšky. V těchto rychlostech se pád dá porovnat s pádem z motorky na silnici.

Více na www.csvm.cz


ERS (extreme rescue squad)

Lezecká záchranná služba je v tuzemsku svého druhu jediná lezecká jednotka sdružující výlučně zdravotnické záchranáře - lezce, tedy tým, který je schopen záchrany z výšek, hloubek a nedostupných prostor lanovou technikou a to včetně profesionální zdravotnické intervence. Během výstavy Lodě na vodě a Dovolená v přírodě 2014 bude předvedena simulace lanové záchrany z mostní konstrukce s následným předáním vodní záchranné službě. Návštěvníci se mohou seznámit nejen s netradiční formou záchrany, ale také s fungováním lezecké jednotky vůbec.

Více o jednotce na www.ers-cr.cz


Celou výstavou Lodě na vodě a Dovolená v přírodě 2014 vás bude provázet moderátor a zpěvák Josef Melen, stejně jako v loňském roce.


SPEEDOBOAT a SPEEDOBOAT RACE
Máte rádi adrenalin kolem lodí, vody, vůni benzínu a závodění? Pokud ano, potom je nadupaná akce SPEEDOBOAT RACE, která se koná ve dnech 24. -27. 4. 2014 v Praze na Vltavě (Rašínovo nábřeží, Hořejší nábřeží a Smíchovská pláž) v rámci výstavy LODĚ NA VODĚ a DOVOLENÁ V PŘÍRODĚ 2014, určena právě Vám! (video). Praha letos opět zahájí sezónu všech milovníků lodí netradičně, a to letos již svým 6. ročníkem, kde máte jedinečnou příležitost shlédnout vystavené lodě jak na výstavní ploše nábřeží, tak i na vodní hladině řeky Vltavy. SPEEDOBOAT a jeho crew opět nebude chybět, letos nově se svým projektem SPEEDOBOAT RACE, kde si bude možnost lodě nejenom prohlédnout, ale také zapůjčit a na ostro vyzkoušet měřený závod na slalomové trati přímo pod Vyšehradem. Kdo by odolal? Na řidičák zapomeňte, ten nepotřebujete, jen odvahu, přijít, nasednout a ukázat nejenom sobě, co všechno ve vás je! A na závěr malé překvápko, které však uvidíte až na místě…  Nechte se překvapit a těšte se jako my! Info na našich stránkách:
www.speedoboat.cz.

Další videa Speedoboat Race: zde a zde


Cykloškola jízdy po Praze (zóna D1)

CykloŠkola v rámci výstavy Lodě na Vodě a dovolená v přírodě bude probíhat od čtvrtka do neděle 24.4.-27.4. 2014.

Každý den je vypsáno 5 termínů každý pro max. 5 účastníků.

Podmínkou účasti je dobrý zdravotní stav a dobrá schopnost jízdy na jízdním kole.

Registraci můžete provést zde


Cykloškola bez stresu a nehod (zóna D1)
Plocha 10x20 m
, výuka bude rozdělena na dvě části

1.  Teorie – témata
-   Výbava jízdního kola

-   Výbava cyklisty

-   Způsob jízdy na kole / elektrokole

-   Chování při jízdě po silnici

-   Chování při jízdě mimo silnici

-   Chování při jízdě v centru Prahy

-   Dopravní značení – cyklopruhy, cyklostezky

-   Alkohol a drogy

-   Účinná první pomoc

2.   Praxe
-  Jízda zručnosti na kole na zde připravené trati

- jízda, při které si účastníci osvojí praktické zkušenosti při průjezdu trasou zahrnující místa pro centrum Prahy specifická. Naučí se bezpečně pohybovat mezi motorovými vozidly, vyhýbat kolizím s chodci a zjistí, jak je cestování s kolem / elektrokolem v centru Prahy rychlé, bezpečné a ekonomické.

 

Partnerem cykloškoly je firma ekolo. Mottem a cílem společnosti je podílet se na rozvoji čisté městské dopravy. Ideálním nástrojem, který je nejrychlejším a zároveň k prostředí nejšetrnějším dopravním prostředkem, dostupným a použitelným takřka pro každého je - elektrokolo. Náš sortiment dnes zahrnuje více než 18 typů elektrokol, od skládacích kol, přes městské modely, treková elektrokola až po oblíbená terénní kola. Je to nejširší nabídka elektricky asistovaných kol v České i Slovenské republice.


Dovolená u moře (zóna D5)
Plocha 10x15 m

Expozice „DOVOLENÁ U MOŘE“, si klade za cíl prezentovat návštěvníkům výstavy některé z atraktivních dovolenkových aktivit.

Návštěvníci výstavy plně nasají atmosféru plnou muziky a tanců, pestrobarevných koktejlů, voňavých doutníků a beach grilování.

Přímo na pláži ve stínu palem tak budou moci návštěvníci soutěžit na surfovacích trenažérech, vyzkoušet potápění a řízení modelů lodí ve speciálním bazénu.

Na hladině Vltavy budou prezentovány i další rekreační sporty, vodní lyžování, jízdy na vodních skútrech, paddleboarding, wakeboarding apod.


 

Nahoru