Na výstavě uvidíte

 

 

 

 

Doprovodný program:

 

Letošní doprovodný program k výstavě lodě na vodě 2015 bude opět velmi zajímavý a jedinečný

 

Jako každý rok se můžeme těšit nejen na bohatý program na souši, ale také na scénu ze světové akrobacie na vodě typu flyboard či novinku zvanou Hoverboard z dílny vynálezce Flyboardu Franka Zapaty, kterou nikde jinde neuvidíte.

Již tradičně uvidíme módní přehlídku, Formule na vodě, dračí lodě, speedoboat, záchranu lezeckou záchranou službou, Kanoepolo, vodní skútry a také moderované přehlídky lodí. V neposlední řadě uvidíme divadelní představení z vodní hladiny pro děti i dospělé. Můžeme také fandit mladým závodníkům malých plachetnic, jako jsou například RS feva a Optimist.


   

Jetovator - létající triková (motorka), která bude letos představena na výstavě Lodě na vodě a Dovolená v přírodě 2015.

Je to zařízení, se kterým jdou dělat akrobatické prvky nebo se na něm jen tak prohánět nad hladinou rychlostí až 40km/h.

 

Více na: www.vodniskutry.cz

 

Video najdete zde

     

Flyboard, možnost na vlastní kůži zažít pocit, který mohou mít delfíni, když skáčou nad vodní hladinu, umožní Vám to speciální zařízení s vodními tryskami jménem Flyboard, lítání je jednoduché…

 

Video najdete zde

     

Hoverboard

Hoverboard funguje na podobném principu jako Flyboard. Táhne za sebou vodní skútr, který jede na plný výkon a jehož proud vody proudí hadicí právě do Hoverboardu.

Tím vznikne vysoký tlak na to, aby Vás vynesl až 5 metrů nad hladinu.

 

Video najdete zde

     

Vznášíte se nad vodou, potápíte se a skáčete znovu nad hladinu jako delfíni, adrenalin Vám proudí v žilách, to je adrenalinová novinka jménem Flyboarding. Flyboard funguje na mechanismu cirkulace vody, na trysky je mohutnou hadicí napojený vodní skútr, skrz něj se nasává voda, která projde hadicí do trysek a následně zpátky do vody. Tlak vody, který musí dosahovat alespoň 100 hektopascalů je obrovský a vynese jezdce až do výšky 9 metrů.

Jakmile člověk odpovídajícího tlaku dosáhne a naučí se trysky korigovat, může vyletět třeba jen 2-3 metry podle toho jak je již jistý v ovládání. Může dokonce skákat jako delfín a dělat třeba i salta dopředu a zpátky. S trochou zkušeností vypadají pohyby při Flyboardingu opravdu ladně.

 

Více na www.flyboard.cz

     

Canoe Polo, Exhibiční zápasy KP Praha

Zajímají Vás neobvyklé vodní sporty, kde se snoubí síla a obratnost s taktikou a zkušenostmi? Kde i malý střízlík dokáže porazit svalovce?  Přijďte se podívat na exhibiční kanoepolovézápasy týmů klubu KP Praha. Kanoepolo je komplexně dovednostní sport, který lze pro představu přirovnat k vodnímu pólu nebo basketbalu na kajacích. Hráči se pohybují na speciálně upravených lodích na hřišti 33x25 metrů a snaží se vsítit co nejvíce gólů soupeři. Přitom je povoleno do soupeře, který je v držení míče strkat tak, aby upadl do vody. Branky jsou otevřené rámy zavěšené 2m nad vodní hladinou. Brankář chrání svou bránu pádlem zdvihnutým nad hlavu. Jediný český tým Kanoepolo Praha z Kotvy Braník již přes deset let reprezentuje na turnajích po celé Evropě.

 

Další informace na www.kanoepolo.cz

     

Formule na vodě

Exhibice nejrychlejších lodí v ČR. Adrenalin, rychlost, úžasný zvuk motorů vytočený až k 14.000 ot/min.z 0 na 100 za 5 vteřin,maximální rychlost u Formule 500 atakuje magickou hranici 200 km/h a F350, kde pilot leží na břiše hlavou dopředu dosahuje rychlost kolem 175 km/h. Lodě doslova letí nad hladinou, kontakt s vodou má pouze malá část lodi  a vrtule. Stačí malá chyba jezdce, nečekaný poryv větru, větší vlna a loď se vznese do výšky. V těchto rychlostech se pád dá porovnat s pádem z motorky na silnici.

 

Více na www.csvm.cz

 

Video najdete zde

     

ERS (extreme rescue squad)

Lezecká záchranná služba je v tuzemsku svého druhu jediná lezecká jednotka sdružující výlučně zdravotnické záchranáře - lezce, tedy tým, který je schopen záchrany z výšek, hloubek a nedostupných prostor lanovou technikou a to včetně profesionální zdravotnické intervence. Během výstavy Lodě na vodě a Dovolená v přírodě 2015 bude předvedena simulace lanové záchrany z mostní konstrukce s následným předáním vodní záchranné službě. Návštěvníci se mohou seznámit nejen s netradiční formou záchrany, ale také s fungováním lezecké jednotky jako takové.

 

Více o jednotce na www.ers-cr.cz

     

SPEEDOBOAT a SPEEDOBOAT RACE

Máte rádi adrenalin kolem lodí, vody, vůni benzínu a závodění? Pokud ano, potom je nadupaná akce SPEEDOBOAT RACE, která se koná v rámci výstavy LODĚ NA VODĚ a DOVOLENÁ V PŘÍRODĚ 2015, určena právě Vám! Praha letos opět zahájí sezónu všech milovníků lodí netradičně, a to letos již svým 7. ročníkem, kde máte jedinečnou příležitost shlédnout vystavené lodě jak na výstavní ploše nábřeží, tak i na vodní hladině řeky Vltavy. SPEEDOBOAT a jeho crew opět nebude chybět, letos nově se svým projektem SPEEDOBOAT RACE, kde si bude možnost lodě nejenom prohlédnout, ale také zapůjčit a na ostro vyzkoušet měřený závod na slalomové trati přímo pod Vyšehradem. Kdo by odolal? Na řidičák zapomeňte, ten nepotřebujete, jen odvahu, přijít, nasednout a ukázat nejenom sobě, co všechno ve vás je! A na závěr malé překvápko, které však uvidíte až na místě… 

Nechte se překvapit a těšte se jako my!

 

Info na stránkách: www.speedoboat.cz

 

Video najdete zde