Na výstavě uvidíte

 

 

 

 

 

 

 

Doprovodný program:

 

Letošní doprovodný program k výstavě Lodě na vodě 2015 bude opět velmi zajímavý a jedinečný

 

Jako každý rok se můžeme těšit nejen na bohatý program na souši, ale také na scénu ze světové akrobacie na vodě typu flyboard či novinku zvanou Hoverboard z dílny vynálezce Flyboardu Franka Zapaty, kterou nikde jinde neuvidíte.

Již tradičně uvidíme módní přehlídku, Formule na vodě, dračí lodě, speedoboat, záchranu lezeckou záchranou službou, Kanoepolo, vodní skútry a také moderované přehlídky lodí. V neposlední řadě uvidíme divadelní představení z vodní hladiny pro děti i dospělé. Můžeme také fandit mladým závodníkům malých plachetnic, jako jsou například RS feva a Optimist.

A další s další ...


   

Jetovator - létající triková (motorka), která bude letos představena na výstavě Lodě na vodě a Dovolená v přírodě 2015.

Je to zařízení, se kterým jdou dělat akrobatické prvky nebo se na něm jen tak prohánět nad hladinou rychlostí až 40km/h.

 

Více na: www.vodniskutry.cz

 

Video najdete zde

     

Flyboard, možnost na vlastní kůži zažít pocit, který mohou mít delfíni, když skáčou nad vodní hladinu, umožní Vám to speciální zařízení s vodními tryskami jménem Flyboard, lítání je jednoduché…

 

Video najdete zde

     

Hoverboard

Hoverboard funguje na podobném principu jako Flyboard. Táhne za sebou vodní skútr, který jede na plný výkon a jehož proud vody proudí hadicí právě do Hoverboardu.

Tím vznikne vysoký tlak na to, aby Vás vynesl až 5 metrů nad hladinu.

 

Video najdete zde a zde

     

Vznášíte se nad vodou, potápíte se a skáčete znovu nad hladinu jako delfíni, adrenalin Vám proudí v žilách, to je adrenalinová novinka jménem Flyboarding. Flyboard funguje na mechanismu cirkulace vody, na trysky je mohutnou hadicí napojený vodní skútr, skrz něj se nasává voda, která projde hadicí do trysek a následně zpátky do vody. Tlak vody, který musí dosahovat alespoň 100 hektopascalů je obrovský a vynese jezdce až do výšky 9 metrů.

Jakmile člověk odpovídajícího tlaku dosáhne a naučí se trysky korigovat, může vyletět třeba jen 2-3 metry podle toho jak je již jistý v ovládání. Může dokonce skákat jako delfín a dělat třeba i salta dopředu a zpátky. S trochou zkušeností vypadají pohyby při Flyboardingu opravdu ladně.

 

Více na www.flyboard.cz

     

Canoe Polo, Exhibiční zápasy KP Praha

Zajímají Vás neobvyklé vodní sporty, kde se snoubí síla a obratnost s taktikou a zkušenostmi? Kde i malý střízlík dokáže porazit svalovce?  Přijďte se podívat na exhibiční kanoepolovézápasy týmů klubu KP Praha. Kanoepolo je komplexně dovednostní sport, který lze pro představu přirovnat k vodnímu pólu nebo basketbalu na kajacích. Hráči se pohybují na speciálně upravených lodích na hřišti 33x25 metrů a snaží se vsítit co nejvíce gólů soupeři. Přitom je povoleno do soupeře, který je v držení míče strkat tak, aby upadl do vody. Branky jsou otevřené rámy zavěšené 2m nad vodní hladinou. Brankář chrání svou bránu pádlem zdvihnutým nad hlavu. Jediný český tým Kanoepolo Praha z Kotvy Braník již přes deset let reprezentuje na turnajích po celé Evropě.

 

Další informace na www.kanoepolo.cz

     

Formule na vodě

Exhibice nejrychlejších lodí v ČR. Adrenalin, rychlost, úžasný zvuk motorů vytočený až k 14.000 ot/min.z 0 na 100 za 5 vteřin,maximální rychlost u Formule 500 atakuje magickou hranici 200 km/h a F350, kde pilot leží na břiše hlavou dopředu dosahuje rychlost kolem 175 km/h. Lodě doslova letí nad hladinou, kontakt s vodou má pouze malá část lodi  a vrtule. Stačí malá chyba jezdce, nečekaný poryv větru, větší vlna a loď se vznese do výšky. V těchto rychlostech se pád dá porovnat s pádem z motorky na silnici.

 

Více na www.csvm.cz

 

Video najdete zde

     

ERS (extreme rescue squad)

Lezecká záchranná služba je v tuzemsku svého druhu jediná lezecká jednotka sdružující výlučně zdravotnické záchranáře - lezce, tedy tým, který je schopen záchrany z výšek, hloubek a nedostupných prostor lanovou technikou a to včetně profesionální zdravotnické intervence. Během výstavy Lodě na vodě a Dovolená v přírodě 2015 bude předvedena simulace lanové záchrany z mostní konstrukce s následným předáním vodní záchranné službě. Návštěvníci se mohou seznámit nejen s netradiční formou záchrany, ale také s fungováním lezecké jednotky jako takové.

 

Více o jednotce na www.ers-cr.cz

     

SPEEDOBOAT a SPEEDOBOAT RACE

Máte rádi adrenalin kolem lodí, vody, vůni benzínu a závodění? Pokud ano, potom je nadupaná akce SPEEDOBOAT RACE, která se koná v rámci výstavy LODĚ NA VODĚ a DOVOLENÁ V PŘÍRODĚ 2015, určena právě Vám! Praha letos opět zahájí sezónu všech milovníků lodí netradičně, a to letos již svým 7. ročníkem, kde máte jedinečnou příležitost shlédnout vystavené lodě jak na výstavní ploše nábřeží, tak i na vodní hladině řeky Vltavy. SPEEDOBOAT a jeho crew opět nebude chybět, letos nově se svým projektem SPEEDOBOAT RACE, kde si bude možnost lodě nejenom prohlédnout, ale také zapůjčit a na ostro vyzkoušet měřený závod na slalomové trati přímo pod Vyšehradem. Kdo by odolal? Na řidičák zapomeňte, ten nepotřebujete, jen odvahu, přijít, nasednout a ukázat nejenom sobě, co všechno ve vás je! A na závěr malé překvápko, které však uvidíte až na místě… 

Nechte se překvapit a těšte se jako my!

 

Info na stránkách: www.speedoboat.cz

 

Video najdete zde

     

Loď HEBE 

Soutěže pro děti - pro vaše ratolesti je připraven zábavný program, kde si budou moci vyzkoušet plavbu na jachtě a naučí se, co to obnáší být správným námořníkem - při vázání lodních uzlů, házení házečkou na cíl a seznámí se s první pomocí.
 

Celý program je zdarma, jen je nutné se dopředu přihlásit.

Další informace a rezervace: zde a zde

     

Přednášky: 

   1) Předpis č. 174/2005 Sb. Nařízení vlády, kterým se stanoví technické požadavky na rekreační plavidla, na částečné zhotovená rekreační plavidla a na jejich vybrané části, na vodní skútry a pohonné motory rekreačních plavidel a vodních skútrů. 
   2) Novelizace zákona o vnitrozemské plavbě. - Mgr. Klára Němcová, legislativní právník, pověřená řízením odboru kontroly a metodiky

  

Státní plavební správa - ředitelství

     

Cykloškola bez stresu a nehod – zóna D

Plocha 10x20 m, výuka bude rozdělena na dvě části:

Teorie – témata:

   - Výbava jízdního kola

   - Výbava cyklisty

   - Způsob jízdy na kole / elektrokole

   - Chování při jízdě po silnici

   - Chování při jízdě mimo silnici

   - Chování při jízdě v centru Prahy

   - Dopravní značení – cyklopruhy, cyklostezky

   - Alkohol a drogy

   - Účinná první pomoc

Praxe:

Jízda zručnosti na kole na zde připravené trati, jízda, při které si účastníci osvojí praktické zkušenosti při průjezdu trasou zahrnující místa pro centrum Prahy specifická. Naučí se bezpečně pohybovat mezi motorovými vozidly, vyhýbat kolizím s chodci a zjistí, jak je cestování s kolem / elektrokolem v centru Prahy rychlé, bezpečné a ekonomické

     

Dovolená u moře – zóna B

Plocha 10x15 m

Expozice „DOVOLENÁ U MOŘE“, si klade za cíl prezentovat návštěvníkům výstavy některé z atraktivních dovolenkových aktivit.

Návštěvníci výstavy plně nasají atmosféru plnou muziky a tanců, pestrobarevných koktejlů, voňavých doutníků a beach grilování.

Přímo na pláži ve stínu palem tak budou moci návštěvníci soutěžit na surfovacích trenažérech, vyzkoušet potápění a řízení modelů lodí ve speciálním bazénu.

Na hladině Vltavy budou prezentovány i další rekreační sporty, vodní lyžování, jízdy na vodních skútrech, paddleboarding, wakeboarding apod.

     

Sen o Dakaru – zóna B

Plocha 10x15 m

Prezentace projektu, který vypravil po třiceti letech legendární kamion Liaz startovní č. 627 s Jiřím Moskalem za volantem. Expozice bude doplněna doprovodnými vozy, bivakovým vybavením (stany, křesílka, vařič…) a vyprošťovacími pomůckami (vafle, lana, lopaty…).

Připraveny budou besedy s promítáním fotografií a filmů.